On Numara Nasıl Oynanır ?

On Numara oyunu 2002 tarihinden itibaren Milli Piyango idaresince düzenlenen bir şans oyunudur.On numara isminde olan bu oyundaki amaç her bir kolonda 1 ile 80 arasnda sayılardan çekiliş ile belirlenen 22 numaradan 10 ,9 ,8 ,7 ,6 sayılarını doğru bilmeniz gerekmektedir.22 Sayıdan 10 tanesini doğru bilirseniz büyük ödülü alıyorsunuz.Bu oyunda yine herhangi bir sayıyı bilemesseniz yine para kazanıyorsunuz.

Örnek vermek gerekirse 22 tane numara yazdınız ve bu yazdığınız numaraların hiçbiri çıkmadı yine para kazanıyorsunuz.22 sayıdan 10 tanesini bilirseniz büyük ödülü almaya hak kazanırsınız.Ülkemizde on numara diğer şans oyunlarına göre daha cok kazanma ihtimali olan oyunlar arasındadır.

On Numara ikramiyelerini kimlerden alabiliriz ?

Hiçbir numarayı doğru tahmin edemeyenler ile 6 ve 7 bilenlerin ikramiyelerini bayiler,
8 ve 9 bilenlerin ikramiyelerini bayiler ve MPİ Şubeleri,
10 bilenlerin ikramiyeleri Genel Müdürlükçe verilmektedir.

On Numara Oyununu Hakkında Neler Bilmeliyiz ?

On Numara oyununu 18 yaşından küçük olanlar oynayamaz, kazanan biletlere ikramiye ödenmesini isteyemezler.

On Numara oyununda, çekiliş tarihinden itibaren 1 (bir) yıl içinde ibraz edilmeyen ikramiyeler zaman aşımına uğrar ve ödenmez.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>